Hétvégén Sz.helyen voltam. Jóléreztem magam, Angel gondoskodott róla. Bár már első este pórul jártam, ugyanis a lakótársai lekapcsolták a bojlert, és már nem maradt melegvíz. Ott álltam a fürdőszobában, kezemet ahidegvíz alá tartva és a homlokomat ráncoltam. Ekkor esett le, hogy a bojler nullán van! Törülközőt magam köré csavarva néztem ki.
-Angel. Nincs melegvíz.
Ő rámnézett a gitár fölül. – Hogy,hogy nincs? Mielőtt kimentem eléd, még volt.
Bejött a fürdőbe. Közben vigyorogva engem nézegetett. Jómagam pedig kezdtem zavarba jönni, ami ritka jelenség nálam. Csodálkozott a bojleren, de nem tehettünk mást, bekapcsolta, én pedig bebugyoláltam magam addig a paplanba. Ott kellemes meleg volt. Angel velem szemben ült a fotelban és gitározott az én és saját maga szórakoztatására. Azt mondta fél óra, én hittem neki. Bár valóban kelemes volt a takaróba csavarodva. Nosztalgia élmény volt számomra. Bár, ahogy olykor rámnézett, egyre inkább éreztem, hogy pirosodom.
-Kár, hogy nem tudok jól rajzolni – hallottam egyszer csak a hangját. Abbahagyta a húrok pengetésést. – Most lerajzolnálak, mint DiCaprio a Titanic-ban.
Még inkább zavrba jöttem, pláne, mikor a portré helyett, portrédalt kezdett körmölni. Még soha életemben nem ihlettem meg senkit. És tessék. Most azzal, hogy ott ültem az ágy közepén, majdnem nyakig betakarózva, olykor csak a vállaim villantak ki, ahogy próbáltam hozzá jutni a teámhoz. Csak körmölt és körmölt, s néhány perc múltán, megszületett a “Bojler dal”! (Tegnap döntöttem el, hogy amint megérik bennem a dolog, választ írok erre a dalra).
-Ehhez már csak egy dallam kell – és már újra a kezében is volt a gitár. Éreztem, hogy ég az arcom, bújtam bele a takaróba, olykor csak a szemeim és a homlokom látszódott ki. Élvezettem hallgattam a dalt, olykor elnevettem magam. Csak akkor mertem előbújni, mikor már előadta.
-Te komolyan zavarban vagy! – ezt a felfedezést! – Már ezért megérte megírni.
-Örülök, hogy szereztem egy jó estét. Nagyon nehezen tud férfi zavarba hozni. Akár bóknak is veheted – mondtam.
Ellenőriztem a vizet. Még mindig nem melegedett fel, de már nem akartam várni. Hideg vízben gyorsan megfürödtem, fogat mostam és mint az őrült, vetődtem vissza a paplan alá. Ismét magam köré csavartam. Úgy festettem, mint, aki egy hatalmas szűrbe burkolóznék. Úgy is éreztem magam. Angel újra és újra zavarba hozott. Ekkor telefonnal a kezében felállt és odajött.
-Lefényképezhetlek? Olyan aranyos vagy így.
Csak pillogtam rá a takaróból, hajam már szét volt terülve a hátamon. Rendben, bólintottam rá a dologra. De nem tudtam kacéran, vagy barátságosan mosolyogni. Őszintén zavarban voltam. Nem csupán kislányos bájjal játszottam meg. Ez igazi volt.Nem sikerült rosszul, megmutatta. De látszódot rajta a zavarom.
Éjjel beszélgettünk, összebújtunk, szenvedélyesen összeforrt az ajkunk és a testünk is. Utána összebújva elaludtunk. Hideg volt, meg kell ahgyni, és egy takarón osztozni elég rizikós ilyenkor. Sokszor elorozta tőlem reggelre. Ő ébredt meg előbb, majd fnoman engem is felkeltett. Kicsit összebújtunk, beszélgettünk, a telefonjainkkal szórakoztunk, elég sok képet készítettem az ágyban fekve. Szerintem ismét lesz egy ilyen fényképes beszámoló, minden szöveg nélkül. (Remélem tetszett az előző). Utána elmentünk enni. Valahogy nem volt kedvem, se a hajdinához, se a főtt búzához. Beültünk egy palacsintázóba. Utána sétáltunk. A gond az volt, hogy eljutottunk a Savária plázába, ahol is beszabadultunk a könyvesboltba. Azt tudni kell rólunk, és ebbe még édesanyám is beletartozik, hogy ha átlépi egy könyvesbolt küszöbét, órákig nem lehet kirángatni onnét. Legfeljebb erővel, vagy komoly indoklással. Most si ez volt a helyzet. Csak úgy tudtunk szabadulni, hogy Angel jelezte, meg szeretné nézni a “Kiválasztott” című műsort, és már idő van. Így le is tettem a könyvet, amit épp bújtam.
Meg is néztük, jól szórakoztunk, képes volt kanalat tenni a TV-re, és két órára is ráüvöltött, hogy “Műkődj!”. De nagy változások nem történtek. Meg is ijedtem volna, ha kanalak kezdenek röpködni a szobában.
Hála az égnek, este már volt melegvíz. De nem mertem sokáig alatta állni, hogy Angelnek is jusson a melegvízből. A takaró alatt összebújtunk, két mécses is égett, kellemes fényt adva. Most csak összebújtunk, túl sok dolog nem történt. Átállítottuk az órákat. Ismét elraboltak tőlünk egy egész órát. Bántam. Így fél kettő helyett, már is fél három lett.
Hajnalban ki kellett mennem, de mire visszajöttem, ő már teljesen elorozta a paplant. Elvenni sem tudtam tőle, így mellé feküdtem, neki háttal és összegömbölyödtem. Nehéz volt visszaludni, de hátulról melegített. Pár perccel később a távolból felém úszott a hangja.
-Fázol?
-Kicsit – motyogtam.
Közelebb jött, behúzott a paplan alá, átölelt és még a teste is melegített. Nagyon jó érzés volt. Békés, nyugtató, szeretek így feküdni. Száját a tarkómhoz illesztette, éreztem, ahogy a légzése borzolja a hajamat. Apám telefonhívására keltünk. Kishíjján kiugrottam a bőrömből. Apán csörgése eléggé hajaz a havymetalra. A Dracula2000 című filmből választottam zenét. Meg is leopdött, hogy csak most ébredtem. Kíváncsi volt, mikor indulok vissza a Fehérvárra.
-Kilenc körül érek be – mondtam.
-Rendben. Hívj, ha megérkeztél.
Angel elkerekedő szemekkel rámpillantott a takaró alól.
-Majdnem kiugrott a szívem. Te nem kapcsolod ki éjjelre a telefonodat?
-Nem szoktam.De elméletileg lehalkítottam. Ezek szerint nem eléggé.
A nap további részét a város járásával töltöttük. Jóidő volt, úgy néztem i, akár egy hippy. Zöld, magas szárú tornacipő volt rajtam, az új farmerom, ami önmagában is a 70-es évekre hajaz, zippzáras garbó, piros poncsó, a hajamba pedig ismét belekötöttem a sárga alapon piros mintás hosszú kendőmet. A fülbevalóm, és a majdnem fél arcomat eltakaró napszemüveg csak fokozta a hatást.
Színre majdnem összeöltöztünk, de korban nem. Én messze megelőztem, miután kielemeztük a dolgot. Én a hetvenes évekből maradtam itt, ő viszont úgy festett aban a kabátban, mintha a XIX. század elején élő gavallér maradt volna itt. Olyan lovagias is volt, pláne, mikor a 20 kilós bőröndömmel szlalomozott az úthibák körül, de ezzel most előre siettem. Tehát kész gavallér volt, leszámítva a mátrixos napszemüveget.
Felmentünk a Papaja diszkóhoz, kisétáltunk a Csótóhoz (csónakázó tó), ott köröztünk, amíg nem találtunk egy szabad padot. Ez azt jelentette, hogy majdnem teljesen megkerültük. Ott időztünk kicsit, majd, mivel szűkös volt az időnt, hamar visszaértünk az albérletbe, hogy össze tudjak pakolni. Kikísért a vonatra, s mivel udvarias volt, no meg szépen megkértem, a ritkanehéz bőröndömet még a poggyásztartóra is felrakta. Kicsit a vonaton beszélgettünk, amjd lekísértem. Elképesztően jól nézett ki, ahogy ott állt a peronon és engem nézett. Kicsit ismét zavarban voltam. Legszívesebben megcsókoltam volna,de nem tettem. Nem tudtam miként reagálna. A következő ötletem egy puszi volt, de azt sem mertem. Pedig, mintha ő is tétovázott volna az indulással. Végül nem lett az egészből semmi. Most új albérletet keres, írja a szakdolgozatát, legközelebb pedig csak pénteken találkozunk.